Inspiracyjny zespół

Home / Inspiracyjny zespół
DIANA ASZYK

INSPIRACYJNY ZESPÓŁ

Podczas 10-letniej pracy z dokumentem spotkałam na swojej drodze wyjątkowych twórców, którzy są moimi Mistrzami.

prof. Andrzej Jurga

Wszczepił we mnie pasję do dokumentu działając dokumentalnie. Z nieopisaną cierpliwością podzielił się niedostępnymi w książkach tajemnicami tego gatunku. Objął mnie indywidualnym tokiem edukacji w Łódzkiej Szkole Filmowej mimo, że byłam na innym wydziale, nie spodziewając się  niczego w zamian. Na końcu pochwalił mnie i „wypuścił” w filmowy świat. Do dziś rozwijam Jego dziedzictwo.

Andrzej Titkow

Będąc kierownikiem produkcji dwóch projektów dokumentalnych Andrzeja, miałam okazję zaczerpnąć z ogromnego doświadczenia. Jego zdanie, że „wszystko, co wie o dokumencie wie ze swoich własnych filmów” wyposażyło mnie w odwagę, by robić jeden film po drugim – mimo wszystko. Dziękuję!

Grzegorz Pamrów

Mój Mistrz po Łódzkiej Filmówce. Otworzył mnie na międzynarodowe myślenie filmowe, które sam przywiózł z Sydney. Twórca, który swoim jestestwem stoi na straży kontemplacji i wielkiej odpowiedzialności filmowca.

Piotr Borkowski

Wyższa Instancja, do której zwracam się, gdy moja wiedza w procesie zawodzi. Porządkuje, naprawia, dodaje i ukierunkowuje z rzadko spotykanym darem: wskrzeszania twórczej magii.

Rafał Stós

Montażysta, który mówi mało ustami – wszystko swoimi wyborami artystycznymi. Tak naprawdę jest współreżyserem każdego filmu, który razem robiliśmy.

Marek Walaszek

Jeden na milion, który potrafi być przezroczysty na planie dokumentalnym, by wprost eksplodować w procesie postprodukcji dźwiękowej. Potrafi pracować na najwyższym poziomie w każdych warunkach, cały czas zachowując klarowną świadomość procesu. Uznany twórca i producent muzyczny.

Sławomir Bergański

Dosłownie połowa procesu filmowego, gdy „mamy to” i gdy wszystko jeszcze przed nami; gdy wiemy, i gdy jeszcze musimy zasłużyć. Podziwiam jego sposób działania, gdy jesteśmy blisko i gdy blisko są kłopoty.

Scenarzysta i reżyser, który czerpie z tych właśnie zasobów siebie, gdy robi do filmu zdjęcia. A przy tym mój nauczyciel pokory.

Beata Calińska

Reżyserka dokumentalna, wielka Praktyczka procesu i moja Przyjaciółka filmowa. Udostępnia przestrzeń do ujawnienia dna den procesu, na którym zawsze stoi trzymając zrozumienie, nadzieję i dzielenie się.

Piotr Dumała

Fenomen otwartości i ciągłego uczenia się. Mimo swojego doświadczenia wciąż odkrywa rzeczy na nowo, a ja, w przyjaźni – razem z nim.

Moimi Mistrzami są również wszystkie osoby, wymienione w tyłówkach dokumentów, które wpółtworzyłam. Powiedzieć „dziękuję” to za mało, byliście dla mnie połączeniem i wsparciem.